SOS Events - buitengewone bedrijfsuitjes!

Een vereniging is net een bedrijf

Geplaatst op donderdag 15 december 2011


Het was april 2003 toen ik aan het eind van een playbackshow aan de bar belandde van ons dorpshuis. Arjo, eigenaar van het grootste transportbedrijf uit de buurt kwam naast me zitten en we begonnen wat te praten over 'ons' dorp. We waren nog steeds verbaasd dat we geen ondernemers vereniging hadden, terwijl wij vermoeden, na ons 5de biertje, dat er toch wel zeker 100 ondernemers moesten wonen in Uddel.

Een paar weken later, compleet nuchter, trokken Arjo, Peter en ik de stoute schoenen aan. Peter heeft een bedrijf in RVS laswerk en wilde ook meedenken in ons doel, het oprichten van een ondernemersvereniging. Aan de picknicktafel, bij mij aan de zaak, in een zomers avondzonnetje, hadden we het erover hoe dit aan te pakken.

Een uitdraai van de KvK zei genoeg: 100 inschrijvingen van ondernemers in Uddel. We deden een oproep aan alle ondernemers om in september in ons dorpshuis mee te denken over het oprichten van een vereniging. De winkeliersvereniging gaf telefonisch aan graag mee te willen doen, zodat zij meer draagkracht zouden krijgen.

Als voorbereiding had ik bedacht om niet een uitgekookt plan te maken, maar juist de ondernemers in de zaal te laten spreken. Dit werkte! Ik vroeg wat hun reden was om lid te worden en de antwoorden waren heel divers. Zo zei de eerste : 'om meer ondernemers te leren kennen' en een andere zocht contact met de overheid op deze manier. Een winkelier kon op deze manier weer goede acties verzinnen en als collectief konden we iets betekenen voor de jeugd en de ouderen van het dorp. Iedereen werd enthousiast en aan het eind van de avond hadden we 40 leden.

Aan dezelfde bar, maar precies een half jaar later, zaten Arjo en ik na te praten over deze avond. Een ondernemer sprak me aan en zei: 'Erik, ik was niet van plan om lid te worden, maar door de positieve energie die vrijkwam heb ik mijn handtekening gezet; compliment en maak er een succes van!' Een andere ondernemer kwam naar ons toe en zei: 'wij hebben 3 keer eerder geprobeerd een vereniging op te richten maar dit kwam nooit van de grond', en complimenteerde ons met het resultaat.

De vraag die ik mezelf stelde: 'waarom was het deze keer wel gelukt'? Waarschijnlijk omdat we gekozen hadden om de mensen te laten praten, niets voor te kauwen, en nooit zouden zeggen dat iets niet mogelijk was of fout was. Nu, 8 jaar later, ben ik nog steeds de voorzitter van deze bijzondere club en voel ik nog steeds positieve energie in bestuur en de vereniging. Zo zie je maar weer, het runnen van een vereniging is bijna hetzelfde als een bedrijf.

Erik Kroon

Bekijk hier de website van ondernemingsvereniging Uddel.

Liked u deze blog?Reageer op deze blog:

 • Gemeente Overbetuwe:

  "Ondanks ons kleine groepje hebben we echt een heel leuk uitje gehad met leuke activiteiten."

  Activiteit: Beoordeeld met 10/10Beoordeeld met 10/10Beoordeeld met 10/10Beoordeeld met 10/10Beoordeeld met 10/10 Medewerkers: Beoordeeld met 9/10Beoordeeld met 9/10Beoordeeld met 9/10Beoordeeld met 9/10
 • Ruitenberg:

  "Activiteiten zijn er voor ieder wat wils en de begeleiding was erg goed!"

  Activiteit: Beoordeeld met 7/10Beoordeeld met 7/10Beoordeeld met 7/10Beoordeeld met 7/10 Medewerkers: Beoordeeld met 9/10Beoordeeld met 9/10Beoordeeld met 9/10Beoordeeld met 9/10
 • Lasbedrijf Donker:

  "gewoon leuk mooi weer wat de helft scheelt"

  Activiteit: Beoordeeld met 9/10Beoordeeld met 9/10Beoordeeld met 9/10Beoordeeld met 9/10 Medewerkers: Beoordeeld met 7/10Beoordeeld met 7/10Beoordeeld met 7/10Beoordeeld met 7/10
 • Bax advocaten belastingkundigen:

  "Iedereen vond het een geweldige dag! Omdat ik het organiseer valt mij die dingen als het vorige punt erg op."

  Activiteit: Beoordeeld met 0/10Beoordeeld met 0/10Beoordeeld met 0/10Beoordeeld met 0/10Beoordeeld met 0/10 Medewerkers: Beoordeeld met 0/10Beoordeeld met 0/10Beoordeeld met 0/10Beoordeeld met 0/10Beoordeeld met 0/10
 • Visser & Visser Accountants-Belastingadviseurs:

  "Super mooie dag, alleen maar positieve reacties. "

  Activiteit: Beoordeeld met 10/10Beoordeeld met 10/10Beoordeeld met 10/10Beoordeeld met 10/10Beoordeeld met 10/10 Medewerkers: Beoordeeld met 10/10Beoordeeld met 10/10Beoordeeld met 10/10Beoordeeld met 10/10Beoordeeld met 10/10

5 redenen om bij ons te boeken:


22 jaar ervaring
Beste prijs/kwaliteit
Origineel en uniek aanbod
Centraal gelegen in Nederland
Beoordeling van onze klanten: 8,3/10